SPECJALNOŚCI:

- Ortodoncja

- Implanty

- Protetyka

- Stomatologia estetyczna

- Stomatologia zachowawcza

- Profilaktyka

- Wybielanie zębów

- Abrazja powietrzna

 


WYBIELANIE ZĘBÓW

Powodem przebarwienia zębów jest np.: palenie papierosów, spożywanie pokarmów barwiących( tj., kawa, mocna herbata, czerwone wino).
Białe zęby to ładny uśmiech, dobre samopoczucie i pewność siebie. Obecnie dzięki wybielaniu można sprawić, że zęby bez większej ingerencji mogą stać się bardziej jasne, bardziej lśniące, przyciągające uwagę.
Pastą i szczoteczką można usunąć osad i drobne przybarwienia nie zmieni to jednak koloru zębów. Zrobić to można jedynie przez stosowanie profesjonalnej metody wybielania zębów. Najlepszy efekt wybielania zębów można uzyskać dla zębów
w odcieniu żółtym. Zęby szare lub sine wymagają większej intensywności procesu wybielania.Stosowanie aktywnego żelu w czasie nocy jest najczęściej stosowaną procedurą.

Wskazówki do wybielania nakładkowego:
Przed przystąpieniem do wybiela­nia należy dokładnie wyszczotkować zęby.
Przed każdym zabiegiem nałożyć na dno nakładki porcję preparatu odpowiada­jącą wielkości ziarna pieprzu (kuleczka o średnicy 2-3 mm) na każdy wybielany
ząb - wybielamy tylko zewnętrzną stronę zębów.
Nadmiar żelu usunąć chusteczką higieniczną lub suchą szczoteczką.
Nałożyć makładkę na zęby i upewnić się czy jest prawidłowo osadzona.
Po zakończeniu każdego zabiegu zęby należy umyć pastą z fluorem, a nakładkę przepłukać bieżącą, letnią wodą i wło­żyć do specjalnego pojemniczka.
Pacjent powinien przechowywać nie­używany preparat w chłodnym, w lodówce.
W czasie stosowania preparatu wybielającego należy się wystrzegać spo­żywania owoców cytrusowych, soków owocowych, W czasie stosowania pre­paratu nie powinno się spożywać kawy, napojów typu coca cola, czerwonego wina, a także palenia papierosów. Substancje te mogą opóźniać proces wybielania i obni­żać jego efektywność. Higiena jamy ust­nej musi być bardzo staranna. Nie powin­no się używać jednocześnie różnych środ­ków do wybielania zębów. Gdy nakładki są nałożone na zęby, nie wolno spożywać posiłków ani pić napojów.
W czasie używania preparatu może się pojawić wzmożona wrażliwość zębów na zimno i ciepło. Należy wówczas przerwać stoso­wanie preparatu. Lekarz powinien poin­formować pacjenta, iż dolegliwości te zni­kają po 1-3 dniach od chwili zaprzestania używania środka. Jeśli nakładki uciskają tkanki miękkie jamy ustnej, należy je sko­rygować w gabinecie.  
Po zakończeniu zabiegu zęby mogą być zauważalnie bielsze, jednak ich osta­teczna barwa ustali się w ciągu dwóch tygodni. W zasadzie zabieg nie wymaga powtórzenia, przeprowadzono liczne badania które stwierdziły, że prawidłowo wykonane wybielanie zębów nie wpływa negatywnie na szkliwo zębów.

TWÓJ UŚMIECH W DOBRYCH RĘKACH

STRONA GŁÓWNA | LECZENIE | ZESPÓŁ | GALERIA | DOJAZD | KONTAKT

STOMACARE © 2009 | Projekt i wykonanie: Business Sense

 

STOMACARE